Zeki Çocuk Anaokulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokulları için hazırladığı mevzuata uygun olarak 2–6 yaş arası çocuklara eğitim sunan M.E.B’ na bağlı özel eğitim kurumudur.

Okulumuz 08:00 – 18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Tam gün 08:00 – 18:30 saatleri arasında

Yarım gün 08:00 – 13:00 saatleri arasında

Oyun Grubu 10:00 – 12:00 saatleri arasında uygulanmaktadır

Hava koşulları gözetilmeksizin çocuklar 20 dakika dahi olsa bahçeden yararlandırılır.  Okulumuzda eğitim güne müzik eşliğinde jimnastik ile başlamaktadır. Okulumuz düzenli bir iletişim için siz velilerimize her an açıktır. İdaremizce belirlenen gün ve saatte randevulu toplantılara katılımınız beklenir. Her ay sonunda yaptıklarımız ve bir sonraki konunun ana başlığı ile bültenlerimiz sizlere gelecektir. Gün içinde kullanılması gereken ilaç uygulaması, gereken diyetler bireysel olarak gözetilecektir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Caddebostan mah. Demirağa çıkmazı sok No:8 adresinde 770 m2 bahçesi, 300 m2 bina kullanım alanlı, 2.5 katlı, müstakil bir villada hizmet veren okulumuz merkezi konumda olmasına rağmen sakin, ağaçlar arasında, şehir karmaşasından uzak nezih bir mekânda yer almaktadır. Çocukların doğa ile iç içe, geniş oyun alanları ile oyuna doyabilecekleri, veliler için de en değerli, varlıkları olan çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri bir okuldur. Okulumuz her yönden gün ışığı yansıtan pencerelerinden, yüksek tavanlarına kadar çocuk sağlığını olumlu etkileyecek özelliklere sahiptir Geniş bahçemiz ve oyu parkımız çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde yararlanıp, eğlenebilmeleri için dizayn edilmiştir. Butik tarzda hazırlanmış olan Zeki çocuk Anaokulunda, 2-6 yaş grubu öğrencilere eğitim veren farklı büyüklükte 4 sınıf bulunmaktadır. Yemeklerimiz bünyemizde çocukların gelişimi ve sağlıklı beslenmesi göz önünde tutularak evinizde gösterdiğiniz özenle ev mutfağı ortamında yapılmaktadır. Hijyen, güvenlik ve sağlamlığı kalitenin en önemli parçaları olarak önemseyen ve uygulamayı prensip edinen okulumuzda, her sınıfa kurulan kamera sistemi, yangın detektörü, yangın merdiveni, gaz alarm detektörü, deprem anında erken uyarı sistemi, jeneratör ve temiz su deposu mevcuttur.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Okulumuzda Eğitim modeli olarak çoklu zekâ kuramı uygulanmaktadır. Çoklu zekâ kuramının uygulamaları geniş bir alanı kapsamaktadır. Her bireyin birbirinden farklı algılama ve anlama, olaylara birbirinden farklı yaklaşım ve problem çözme yetenek ve tarzları vardır. Öğrenme
şekilleri de birbirlerinden farklıdır. Mesela, görsel zekâsı gelişmiş olan çocuklar resimlerle ve video filmlerle daha zevkli öğrenirlerken, bedensel zekâsı olan çocuklar dokunarak, deneyerek ve uygulayarak daha iyi öğrenirler. Matematiksel zekâya sahip çocuklar mantığa dayalı, sebep sonuç ilişkileriyle rahatça öğrenirken, müziksel zekâya sahip çocuklar müzikle, dilsel zekâsı olan çocuklar ise dinleyerek ve okuyarak  öğrenmede daha başarılı olurlar, sosyal zekâlı çocuklar konuşup, iletişim kurarak, kendine dönük  zekâsı olan çocuklar ise tek başına çalışarak öğrenmekten zevk alırlar.

Çoklu Zekâ yöntemiyle çocuklar, kendi üstün ve yaratıcı yanlarını keşfedip bunu daha da kuvvetlendirirler. ve diğer zeka tiplerini de geliştirme şansına kavuşurlar. Böylece çok yönlü yetişen  çocukların kendilerine olan güvenleri artar, okula ve öğrenmeye karşı daha ılımlı bir tutum ve davranış geliştirirler, daha başarılı olurlar.